Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wizard-gs.pl/includes/menu.inc).

Kiedy obroża antyszczekowa może być nam pomocna?

Nowe artykuły

  • Posted on: 16 July 2020
  • By: addmean
Obroże antyszczekowe mogą okazać się niezwykle przydatne dla każdego właściciela psów. Właściwie nie ma takiego psa, który nie szczeka lub nie warczy. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem jest to zupełnie odruchowe zachowanie każdego psa. Nie powinniśmy nawet tego ograniczać. Chociaż natury nie możemy zmienić, to jednak można starać się zapanować nad niektórymi odruchami.

mały pies z obrożą
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
Obroża antyszczekowa może być pomocna w niezwykle wielu okolicznościach. Idealnym przykładem jest w tej sytuacji wyjazd na wycieczkę, gdy zabieramy ze sobą naszego pupila. Obecnie bardzo wiele ośrodków wypoczynkowych lub hoteli godzi się na pobyt także naszych zwierzaków. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż każdy posiadacz czworonogów musi spełnić szereg określonych warunków.

Zwierzę powinno być zdrowe, zaszczepione, a oprócz tego posiadacz jest zobowiązany do wzięcia na siebie całej odpowiedzialności za niego. To znaczy przede wszystkim, iż pies nie może w żaden sposób zagrażać innym osobom. W tych okolicznościach bardzo często pojawiają się kłopoty dotyczące głównie szczekania. Nie każdy chce tolerować takie zachowania, w związku z tym powinniśmy zadbać o to, aby wyeliminować sytuacje, w których nasz pupil będzie zachowywać się głośno.Z tego względu obroża antyszczekowa jest u psa (rzuć okiem na ortopedyczne legowisko dla psa Dog Design) coraz częściej stosowana. Z tego powodu jeżeli planujemy wybrać się z naszym pupilem w miejsce, w którym przebywa niezwykle wiele ludzi lub też konieczne jest zachowanie ciszy, takie akcesoria mogą okazać się niezwykle przydatne. Dowiedz się więcej: Sport-dog obroża antyszczekowa

Sporo ludzi zapomina o tego rodzaju akcesoriach, sądząc, iż ich zwierzaki nie muszą ich posiadać, gdyż są niezwykle przyjaźnie nastawione do ludzi. Niestety w niektórych sytuacjach takie podejście jest błędne. Kaganiec w połączeniu z obrożą antyszczekową jest idealnym możliwym zabezpieczeniem u wszystkich psów wprowadzanych w miejsca, w których znajduje się wiele ludzi. W takich sytuacjach nie ma możliwości, żeby pies pozwolił sobie na ujadanie czy nawet nieprzyjemne powarkiwanie. Jeśli będziemy kupować dodatki dla naszego psa, warto więc zainwestować w obrożę antyszczekową. Dzięki temu wszyscy w otoczeniu naszego pupila będą czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Strefa użytkownika