Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wizard-gs.pl/includes/menu.inc).

Jak zadbać o zdrowie pupila?

Nowe artykuły

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Nasze zwierzątka tak jak ludzie potrzebują właściwej pielęgnacji, żywienia i preparatów, jakie pomogą im żyć zdrowo i długo. Troszczymy się o naszych czworonożnych przyjaciół, zapewniając im bezpieczeństwo. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, aby nasz pupil był szczęśliwy?

kot
Author: Megan
Source: http://www.flickr.com
Zarówno koty jak i psy potrzebują odpowiedniego pożywienia. To przyrządzane w domu nie zawsze pokrywa zapotrzebowanie ich organizmów na wszystkie niezbędne witaminy oraz mikroelementy, co może sprawiać, iż naszym czworonożnym pupilom wypada sierść, są apatyczni oraz nieskorzy do wspólnej zabawy. Wysokiej jakości karma dla zwierząt jest perfekcyjnie zbilansowana oraz zawiera wszelkie składniki, niezbędne do właściwego rozwoju i dodatkowo może być na przykład uzupełniona o witaminy dla kota- Jest dedykowana dla zwierząt domowych, tych spacerujących, sterylizowanych, kociąt czy persów. Dzięki temu łatwiej dbać o formę pupila. Można wybierać karmy zawierającej odpowiednie składniki i witaminy dla kota w postaci karmy suchej bądź w puszcze w postaci musów, potrawek czy galaretek.


Troszcząc się o naszego pupila, powinno się także zwrócić uwagę na coraz powszechniejszy problem posiadania przez domowe zwierzęta kleszczy, bo roznoszą one niezmiernie poważną chorobę – boreliozę. Choroba ta powoduje prowadzi do poważnych schorzeń. Dlatego lepiej zakupić preparaty na kleszcze dla psa. Szczególnie kiedy chodzimy na długie spacery do parku, lasu czy w miejsca, gdzie występują gęste krzaki bądź zalesienie. Niestety, jeśli zwierze nie jest chronione na przykład przez preparaty na kleszcze dla psa sport-dog pastuch elektryczny dla psa lub specjalistyczną obrożę, może złapać kleszcza nawet w okolicy domu. W sklepach dla zwierząt oraz lecznicach weterynaryjnych możemy zakupić specjalne środki w postaci kropelek, zabezpieczających zwierzę przed atakiem kleszcza- nasza strona.koty, kociaki
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Te małe pajęczaki znajdujące się w trawie mogą zaatakować naszego pupila, znajdując punkt na jego ciele, w który się wkręcają i pobierają pokarm. Jeśli pomimo stosowania preparatów, psa (zobacz e-hunter przysmaki dla psów) zaatakuje kleszcz, usunąć trzeba go wykorzystując pęsetę. Należy go złapać tuż przy skórze i delikatnie, a równocześnie zdecydowanym ruchem wyciągnąć intruza w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Obszar po ukąszeniu musimy zdezynfekować i obserwować. Zaniepokoić powinien nas zwłaszcza rumień, pojawiający się w miejscu ukąszenia. Jeżeli pupil zaczyna się dodatkowo dziwnie zachowywać, warto skonsultować się z weterynarzem, by wykluczyć chorobę.

Strefa użytkownika